Stasen
Equinor
seniorklubb
Stavanger

Natur

'Ut i naturen'- turer 2019

Nedenstående datoer er satt av til turer i 2019. Det vil komme mer detaljert informasjon i forkant av turene. 

    

Turer vår og høst 2019
   
Torsdag 25. april Tur - Urådalen - Bjødnalia i Time kommune

Torsdag 23. mai
Utsiktstur til Sollifjellet i Forsand.
   
Torsdag 20. juni
Hellvik - Eigersund, tog til Hellvik med retur fra Eigersund.

Torsdag 29. august
Bø-Knott, Rennesøy.

Stasen ønsker velkommen til høstens første Ut i Naturen-tur torsdag 29. august. Turen blir en rundtur fra Bø til Knott på Rennesøy.

Denne gang møtes vi på parkeringsplassen ved gamle Stavanger stadion/Eiganes gravlund i Stavanger som vanlig kl. 10:00. Derfra kjører vi på E39 via Rennfast til Rennesøy. Ca. 3-4 km. før Mortavika, ved krysset mot Reianes/Galta, tar vi til venstre og følger veien til Bøveien. Der står det skilt mot parkeringsplass. For de som ønsker å dra dit direkte, er dette møtestedet ca. kl. 10:30 - 10:40.

Fotturen betegnes som enkel, den er ca. 3,5 km. lang og beregnes til ca. 2-2,5 time inkl. pauser.

Ta med niste og drikke som vi spiser på toppen av Knott. Selv om turen er enkel, anbefaler vi stødige sko.

I Turistforeningens oversikt over fotturer betegnes denne turen som en perle. Turen går gjennom vakkert kulturlandskap, og hele veien er det flott utsikt mot Mosterøy.

Turledere: Liv og Jens Anton
 
Torsdag 19. september
Sikvalandskulå, Gjesdal.
Turledere: Bjørn & Egil
 
Torsdag 17. oktober
Grimslifjellet, Sandnes.
Turledere: Arne & Kjell
 
Torsdag 21. november
Rundt Madlasandnes, Stavanger.
Turledere: Egil & Jens Anton
 
Det vil komme mer detaljert informasjon i forkant av turene. Startsted vil i de fleste tilfellene være fra p-plassen nedenfor Gisketjernet, opp Stadionvegen, i Sandnes. Bilene fylles opp og hver passasjer betaler kr. 30,- for "skyssen".
   
Adresseliste for evt. kontakt i forkant:
Tore Bratteteig, tlf. 91635491, e-post : tore.bratteteig@lyse.net
Hedvig Anda, Sandnes, tlf. 48261794, e-post : hedvig.anda@lyse.net
Liv Finnvold, Stavanger ,tlf. 99712249, e-post : liv.berit.finnvold@online.no
Aase-Brit Borsheim, Sandnes, tlf. 91876256, e-post : aase-brit.borsheim@lyse.net
Jens Anton Gimnes, tlf. 91674582, e-post : jens.anton.gimnes@lyse.net
Arne Jacobsen, tlf. 90081352, e-post : arne.jacobsen@lyse.net
Kjell Sandnes, tlf. 91181122, e-post :  kjell.sandnes@gmail.com
Bjørn Sandmoe, tlf. 97038721, e-post :  bsandmoe@gmail.com

Egil Endresen, tlf. 95942365, e-post : egen@lyse.net

Ut i naturen aktiviteter En liten oversikt finner du her.